Gra miejska
Konkurs organizowany jest we Wrocławiu już po raz piąty. Poprzednie edycje zostały entuzjastycznie przyjęte przez nauczycieli oraz uczniów! To nowatorski sposób na naukę, integrację klasy i rywalizację między szkołami. Zabawa bardzo angażuje uczestników. Gra Miejska to konkurs na temat selektywnej zbiórki elektroodpadów, w formie podchodów po Wrocławiu - z zadaniami do rozwiązania. Do przejścia jest około 3 km, co zajmuje około dwóch godzin lekcyjnych. Razem do rozwiązania przygotowano 6 zagadek. Nie przegapcie okazji! Bawcie się razem z nami i walczcie o nagrody! Wyjdźcie ze szkoły i uczcie się w przyjemny sposób!

27 października w godz. 10.00-15.00 odbędą się warsztaty:
- produkcji przypinek ekologicznych i magnesów na lodówkę w „Centrum Sztuki Wro” ul. Widok 7
- malowania ekologicznych toreb jutowych w "Zespole Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży" MDK im.Kopernika, ul. H. Kołłątaja 20.
Wszystkie zespoły, które w tym dniu wyjdą na trasę Gry miejskiej mogą skorzystać z zajęć (w miarę dostępności wolnych miejsc).
Czas potrzebny na każdy z warsztatów to ok. 30-45 minut.

1. Dla kogo?
Zapraszamy młodzież szkolną w wieku od 11 do 15 lat – uczniów 5 i 6 klasy szkół podstawowych i gimnazjalistów. Z każdej szkoły może wystartować do 3 zespołów. Zespołów nie muszą tworzyć uczniowie tylko jednej klasy. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów oceniani są osobno.

2. Kiedy?
Konkurs będzie odbywać się od 10 do 28 października (zgłoszenia przyjmujemy od 1 października).

3. Na czym polega konkurs?
GRA MIEJSKA, czyli konkurs w formie podchodów, podczas którego uczestnicy powinni odnaleźć sześć plansz z zadaniami do rozwiązania. Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie zagadek znajdujących się na planszach zamontowanych w 6 lokalizacjach, oddalonych od siebie nie więcej niż kilkaset metrów. Długość trasy to około 3 km. Zadania polegać będą na rozpoznaniu wybranego problemu ekologicznego, zdiagnozowaniu jego przyczyn lub znalezieniu rozwiązania. Ważna będzie też kreatywna praca w zespole.

Wszystko o zasadach konkursu można przeczytać w Regulaminie >>

4. Gdzie przesłać odpowiedzi i jak zgłosić się do konkursu?
Wypełnioną kartę odpowiedzi należy przesłać na adres: info@ebd.org.pl do 2 listopada 2016 r. do godz. 17.00.,

Szkołę można też zgłosić wypełniając kartę odpowiedzi i przesyłając na wskazany adres e-mail: info@ebd.org.pl.

Po przyjęciu zgłoszenia na podany adres e-mail opiekuna wyślemy podpowiedzi i wskazówki dotyczące Gry. Warto zgłosić się wcześniej i mieć czas na przygotowanie się do trasy!

5. Nagrody
Nagrody, którymi będzie sprzęt elektroniczny, zostaną przyznane dla zespołów w dwóch grupach wiekowych – szkoły podstawowe i gimnazja. W każdej grupie przyznana będzie nagroda za zajęcie I, II i III miejsca. Jury konkursowe może zadecydować o przyznaniu dodatkowych nagród.

Elektro Konkurs

e-mail: info@ebd.org.pl,
tel. 22 357 51 00 (pon.-pt., od 11:00 do 15:00)

Elektro Konkurs - media współpracujące


Zgłoś swoją szkołę! Pobierz pytania konkursowe Pobierz kartę odpowiedzi Regulamin konkursu Zobacz mapkę trasy Zobacz mapkę trasy